Izvješće o utrci za Veliku nagradu Velike Britanije

U munjevito brzoj i obrata punoj utrci za VN Velike Britanije u Silverstoneu momčad Renault Sport Formula One šestim je mjestom Nice Hülkenberga opet osvojila dobrodošle bodove.

Pod vedrim je nebom i suncem koje je nesmiljeno pržilo Hülkenberg je vrhunski iskoristio odličan start i prvi krug, tijekom kojeg se s jedanaestog startnog mjesta popeo na šesto mjesto. Hladnokrvnim, pribranim utrkivanjem i strategijom jednog zaustavljanja u boksu to je mjesto unatoč dvama izlascima sigurnosnog automobila zadržao sve do cilja. Carlos Sainz je također odlično startao i sa šesnaestog mjesta u prvom krugu napredovao do devetog mjesta, vozio je na strategiji dva zaustavljanja u boksu i lovio plasman među prvih deset, ali je nakon sudara u zavoju Copse u 38. krugu završio pokraj staze.

Utrkom u Silverstoneu momčad Renault Sport Formula One učvrstilo je četvrto mjesto u ukupnom poretku za svjetsko prvenstvo konstruktora u kojem sad ima 19 bodova prednosti ispred najbližeg konkurenta.

Motor Racing - Formula One World Championship - British Grand Prix - Race Day - Silverstone, England

• Hülkenberg je utrku započeo s jedanaestog startnog mjesta na srednje mekim gumama (s bijelim rubom) koje je u 20. krugu zamijenio kompletom tvrdih guma (s plavim rubom).
  • Sainz je utrku započeo sa 16. startnog mjesta na srednje mekim gumama koje je u 17. krugu zamijenio kompletom tvrdih guma, a njih u 32. krugu mekim gumama (sa žutim rubom).

Nico Hülkenberg, br. 27, R.S. 18-02, 11. startno mjesto, 6. mjesto u utrci:

Jako sam sretan. Ovo je bio dobar dan. Sumnjam da smo danas mogli osvojiti više od ovog šestog mjesta. Nakon dobrog starta u prvom sam se krugu uspio probiti na šesto mjesto. U drugom i trećem zavoju vladala je potpuna zbrka kroz koju sam se nasreću uspio provući i osvojio nekoliko mjesta. Pritom je trebalo paziti na potrošnju guma i tijek utrke. Odlučili smo da prilikom zaustavljanja prijeđemo na tvrde gume, koje su bile nešto sporije, ali smo htjeli odvesti utrku sa samo jednim zaustavljanjem. Ukupno gledano ovo je bila dobra utrka, posebice zato što smo u završnici uspjeli ostvariti još jedno mjesto zbog kvara Red Bulla. Zadovoljan sam. Novih osam bodova dobar je ulov za momčad.

Carlos Sainz, br. 55, R.S. 18-03, 16. startno mjesto, odustao od utrke:

Startao sam odlično i napredovao za čak sedam mjesta sa šesnaestog na deveto. Nakon prvog zaustavljanja u boksu izgubili smo nekoliko mjesta, ali smo si prilikom drugog zaustavljanja u boksu tijekom izlaska sigurnosnog automobila na stazu odabirom mekih guma osigurali povratak među osvajače bodova. Šteta što to nismo uspjeli provesti do kraja. Sada se usredotočujemo na utrku u Hockenheimu!

Cyril Abiteboul, generalni direktor Renault Sport Racing:

Na stazi za koju smo znali da će nam predstavljati posebno težak izazov konkurente smo uspjeli prestići odličnim startom, dobrom strategijom, besprijekorno obavljenim zaustavljanjima u boksu i Nicinoj fantastičnoj vožnji. To je fantastična nagrada, posebno nakon teških subotnjih kvalifikacija. Zaista šteta za Carlosa za kojeg je momčad donijela pravu odluku kad ga je pozvala u boks prilikom izlaska sigurnosnog automobila na stazu. Imao je mogućnost osvojiti još jedno mjesto i bilo je očigledno da je mnogo brži od konkurenta kojega je pretekao. Međutim, njegov se nastup završio čistim trkaćim incidentom. Lijepom količinom novih bodova možemo se pripremiti za utrke u kojima se nadamo da ćemo biti konkurentniji. No, taj nas plasman ne smije odvratiti od potrage za poboljšanjima u nastupima u kvalifikacijama, što bi nam donijelo bolje izglede u samim utrkama.